pon, 14/12/2015 - 09:39 --
statuetka Zlote Wachlarze_statuetka 2015

Znamy już Nominowanych do Złotych Wachlarzy! Zapraszamy do głosowania publiczności!

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła organizowanego przez IOM konkursu Złote Wachlarze, nominowała Osoby i Instytucje do nagrody Złote Wachlarze 2015.

Kapituła dokonała wyboru spośród zgłoszonych kandydatów.

Nominacje otrzymali: 

W kategorii Osoba:

1.  Angela Darbinian, wychowawca grupy Multikulti w Towarzystwie Przyjaciół I SLO w Warszawie – za działania na rzecz integracji dzieci migranckich i polskich w środowisku szkolnym.

2. Myroslava Keryk, prezeska Fundacji Nasz Wybór – za wkład w budowanie dialogu pomiędzy Polakami i społecznością ukraińską w Polsce.

3. Jacek Wnuk, prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie – za propagowanie ruchu wolontariackiego w sferze migracji.

W kategorii Instytucja:

  1. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku– za działania na rzecz integracji cudzoziemców w Gdańsku, służące rozwojowi kapitału społecznego, dialogu obywatelskiego oraz współpracy międzysektorowej.
  2. Centrum Wolontariatu w Lublinie za działania wspierające integrację migrantów na poziomie lokalnym w Lublinie oraz włączania Polaków w działania integracyjne w roli bezinteresownych wolontariuszy.
  3. Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu – za kompleksowe działania wspierające integrację imigrantów na poziomie lokalnym we Wrocławiu.
  4. Fundacja Nasz Wybór – za działania na rzecz imigrantów z Ukrainy w Polsce oraz ich integracji ze społeczeństwem polskim.

Sylwetki nominowanych dostępne są na stronie www.zlotewachlarze.pl

Nominowanym serdecznie gratulujemy a Państwa gorąco zachęcamy do udziału w  głosowaniu publiczności! Do 17 grudnia na stronie www.zlotewachlarze.pl każdy może oddać głos na Osobę lub Instytucję spośród wszystkich nominowanych.

Cieszymy się,  że wśród tegorocznych nominowanych są osoby i instytucje z różnych miast Polski, które wspierają integrację migrantów w lokalnych społecznościach i tym samym sprawiają, że migranci mogą czuć się częścią tych społeczności.

Laureatów konkursu poznamy 18 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Migranta, podczas uroczystej gali Złotych Wachlarzy!

 

 

pon, 14/12/2015 - 09:39 --

Dodaj komentarz