pt, 02/12/2016 - 15:06 --
plakat filmy

IOM zaprasza na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych

5 grudnia 2016 rusza Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).  Festiwal będzie trwał od 5 grudnia – dnia, w którym IOM obchodzi swoje 65-lecie – do 18 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Migranta.

Już w poniedziałek, 5 grudnia, zapraszamy na pierwszą festiwalowa projekcję, która odbędzie się w kinie Muranów. O godz. 18: 00 wyświetlimy film “W dobrej wierze”. Zdobywczyni Oscara Reese Witherspoon („Spacer po linie”, „Legalna blondynka”) w opartej na faktach historii sudańskich uchodźców, którzy dostali szansę na nowe życie w USA. Film Philippe’a Falardeau, twórcy nominowanego do Oscara „Pana Lazahra”. W czasie wojny domowej w Sudanie Mamere, Jeremiah i Paul tracą rodziców i wraz z innymi sierotami trafiają do obozu dla uchodźców w Kenii. Po 13 latach pobytu w nim szczęście się do nich uśmiecha. Będą mogli zacząć nowe życie w Kansas. Po przylocie do USA poznają Carrie, pracownicę socjalną, która ma być ich przewodnikiem w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości. Czy z jej pomocą uda im się na powrót zjednoczyć swoją rodzinę?

Po projekcji filmowej zapraszamy na tort z okazji 65 urodzin IOM! 

Trailer filmu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BuAcnm2Xxss

Darmowe bilety na poszczególne pokazy można nabyć w kasie Kina Muranów.

W dobrej wierze IOM

 

 

Projekcje w Polsce realizowane w ramach projektu „Zwiększanie efektywności zarządzania migracjami w Polsce” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi państwami członkowskimi UE.

pt, 02/12/2016 - 15:06 --

Dodaj komentarz